Virtualus muzikos mokytojas

Sparčiai tobulėjanti mobili technika (išmanūs telefonai ir planšetiniai kompiuteriai), spartėjantis Interneto ryšys, į visas sritis įsiskverbiančios Dirbtinio intelekto technologijos labai įtakoja pokyčius visose srityse, neaplenkiat edukacinių procesų, įskaitant mokymąsi groti muzikos instrumentais. Nors ilgą laiką dominuojančia mokymo groti muzikos instrumentais pedagogine metodika buvo tik tiesioginis kontaktas mokytojas-mokinys, pandemijos ir sparčiai augančio nuotolinio mokymosi priemonių populiarumo kontekste vartotojų tarpe auga mokymosi groti muzikos instrumentais aplikacijų poreikis.

Vykdydama projektą MUZIKA, UAB “Intelektika” komanda, pasitelkusi į pagalbą profesionalius muzikos mokytojus ir Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkus, sukūrė automatinės muzikos transkripcijos technologiją ir mobilią aplikaciją, skirtą išmanaus telefono ir/arba planšetinio kompiuterio (Android operacinė sistema) pagalba mokytis groti pučiamaisiais muzikos instrumentais (klarnetu, trimitu, fleita, saksofonu). Vertinimą ir ekomendacijas teikia centrinę sistema, kurioje panaudotos Dirbtinio intelekto technologijos.

Projektas pabaigtas 2022 m. kovo mėn. Projekte sukurta mobili aplikacija Playsistant, kurią galima parsisiųsti iš Playstore ir įsidiegti mobiliame įranginyje (Android OS). Aplikacija leidžia įrašyti pratybos atlikimą, atlikimą siunčia į debesijoje esančią centrinę vertinimo sistemą, kuri grąžina atlikimo vertinimą ir rekomedacijas. Pratybų partitūras ir detalias instrukcijas apie technologiją ir paslaugą galima rasti paslaugos svetainėje playsistant.com.